Szkolenie sędziów i referendarzy sądowych Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu dot. EPU

W ramach współpracy Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu z Krajową Szkołą Sądownictwa i Prokuratury w dniu 25 października 2013 roku, w budynku Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu, odbyło się szkolenie wewnętrzne dla sędziów orzekających w sprawach cywilnych i gospodarczych oraz dla referendarzy sądowych Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu i podległych Sądów Rejonowych na temat „Specyfika elektronicznego postępowania upominawczego dla sędziów i referendarzy”.

Otwarcia szkolenia, w imieniu Prezesa Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu dokonała Sędzia Sądu Okręgowego Katarzyna Bryś-Dywan – Kierownik szkolenia Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu.

Szkolenie poprowadził dr Piotr Telusiewicz, referendarz sądowy Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie (e-sąd VI Wydział Cywilny), wykładowca Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, adiunkt w Katedrze Prawa Rodzinnego i Praw Rodziny na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Lublinie.

Całe szkolenie zostało podzielone na dwa 4-godzinne bloki. Pierwszy adresowany był do sędziów i obejmował między innymi takie zagadnienia jak: rozpoznawanie przed sądem I instancji skarg na orzeczenia referendarzy sądowych oraz postępowanie przed sądem I instancji w sprawach przekazanych z postępowania elektronicznego.

Natomiast drugi blok adresowany był do referendarzy sądowych i zostały w nim omówione prawne  (formalne i merytoryczne) aspekty badania pozwu złożonego w EPU oraz problematyka pierwszych i kolejnych doręczeń w sprawie, a także problem doręczeń zastępczych, postępowanie klauzulowe, uprawomocnienia innych decyzji procesowych, upadłość podmiotu przed wydaniem nakazu zapłaty i po jego wydaniu.

 

Podmiot udostępniający informację: Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu
Strona wygenerowana przez system (dynamicznie aktualizowana)
Dokument z dnia: 2013-10-29 12:11
Wytworzył:
Magdalena Kochowska-Leżoń
Publikacja w dniu: 2013-11-26 19:26
Opublikował:
Magdalena Kochowska-Leżoń
Opis zmiany: b/d
Ilość wyswietleń dokumentu: 8 123