Wycieczka pracowników Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu – Rumunia

W dniach od 30 kwietnia 2014 roku do 4 maja 2014 roku sędziowie oraz pracownicy Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu przebywali na wycieczce w Rumunii.

Program wycieczki obejmował m. in. zwiedzanie słynnej kopalni soli w Turdzie (Salina Turda – Rumuńska Wieliczka), powstałej w czasach rzymskich, miasta Cluj – Napoka, będącego stolicą Siedmiogrodu z jego najpiękniejszymi zabytkami, takimi jak: Katedra Prawosławna, Teatr Narodowy, pomnik Macieja Korwina, pomnik Avrama Jancu oraz Kościół św. Michała - największy kościół rzymskokatolicki w Rumunii, datowany na XIV-XV w., a zbudowany w stylu gotyckim.

Ponadto uczestnicy wycieczki mieli możliwość zwiedzania Shighisoary – historycznego miasta wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO - miejsca urodzin słynnego Draculi.

Jedną z ciekawszych atrakcji przyrodniczych podczas wycieczki było zwiedzanie wąwozu w Turdzie (Chiela Turzli), ciągnącego się na przestrzeni około 3 km, którego pionowe skały w niektórych miejscach wznosiły się nawet do wysokości 300 metrów.

Ostatnim punktem programu wycieczki była wizyta w Tokaju – malowniczym mieście słynącym przede wszystkich ze znanego na całym świecie złocistego trunku. 

Podmiot udostępniający informację: Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu
Strona wygenerowana przez system (dynamicznie aktualizowana)
Dokument z dnia: 2014-05-21 07:45
Wytworzył:
Monika Jachowska
Publikacja w dniu: 2014-05-21 07:45
Opublikował:
Monika Jachowska
Opis zmiany: b/d
Ilość wyswietleń dokumentu: 9 047