XVII Dni Edukacji Prawniczej w WSPiA

W dniach 19 i 20 listopada 2013 roku Pan Robert Pelewicz Prezes Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu i Pan Grzegorz Zarzycki Sędzia Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu na zaproszenie prodziekana Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie prof. dr hab. Czesława Kłaka, uczestniczyli w warsztatach organizowanych dla studentów w ramach obchodów XVII Ogólnopolskich Dni Edukacji Prawniczej.

Do udziału w obchodach Dni Edukacji Prawniczej w WSPiA zaproszeni zostali ponadto wybitni specjaliści i praktycy z różnych dziedzin prawa, między innymi: Anna Habało – Prokurator Apelacyjny w Rzeszowie, insp. Kazimierz Mruk – Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, Krzysztof Kopeć – członek Krajowej Rady Notarialnej, dr Piotr Blajer – Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Rzeszowie oraz Tomasz Pisuliński – Wicedziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych w Rzeszowie.

Dni Edukacji Prawniczej to ogólnopolski projekt, odbywający się jednocześnie w szesnastu miastach. Jest on skierowany do studentów i licealistów, planujących ścieżkę własnej kariery zawodowej. Organizatorzy zapraszają przedstawicieli zawodów prawniczych, a także organizują różnorodne warsztaty i szkolenia prowadzone przez profesjonalistów. Ma to na celu poszerzenie umiejętności praktycznych przyszłych prawników.

W ramach obchodów Dni Edukacji Prawniczej w WSPiA studenci mogli poznać zasady dostępu do zawodów prawniczych oraz wykonywania zawodu sędziego, prokuratora, notariusza, adwokata i radcy prawnego. Ponadto zaprezentowana została rola i zadania Policji, a także aktualne problemy wymiaru sprawiedliwości. Dodatkowo zorganizowane zostały również warsztaty specjalistyczne z zakresu prawa spadkowego, postępowania administracyjnego i sądowo-administracyjnego, prawa karnego i postępowania karnego.

 

PROGRAM WARSZTATÓW
w ramach obchodów XVII Ogólnopolskich Dni Edukacji Prawniczej

Podmiot udostępniający informację: Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu
Strona wygenerowana przez system (dynamicznie aktualizowana)
Dokument z dnia: 2013-11-22 18:59
Wytworzył:
Katarzyna Sarzyńska - Sado
Publikacja w dniu: 2013-11-26 19:32
Opublikował:
Katarzyna Sarzyńska - Sado
Opis zmiany: b/d
Ilość wyswietleń dokumentu: 4 949