XXIV Ogólnopolska Letnia Spartakiada Prawników

W dniach 11-15 września 2013 roku odbyła się w Poznaniu XXIV Ogólnopolska Letnia Spartakiada Prawników. Zgodnie z długoletnią tradycją, w Spartakiadzie wzięła udział reprezentacja  naszych prawników ze Stowarzyszenia Paragraf. Reprezentacja ta – choć mniej liczna, niż w latach ubiegłych - także i tym razem  odniosła znaczące sukcesy. Największym, bezprecedensowym sukcesem, było wywalczenie III miejsca w bardzo prestiżowej klasyfikacji medalowej województw, co nagrodzone zostało pucharem Starosty Poznańskiego. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że oprócz  Paragrafu, województwo podkarpackie reprezentowane było tylko jeszcze przez piłkarzy z Przemyśla (którzy również przyczynili się do tego sukcesu, wygrywając turniej piłki nożnej) oraz  Dorotę Szarek - sędziego Sądu Okręgowego w Warszawie. Pani sędzia postanowiła reprezentować tym razem swoje rodzinne województwo i jak zwykle  zdobyła mnóstwo medali m.in. w takich konkurencjach jak pływanie i lekkoatletyka. Reprezentanci Paragrafu zdobyli natomiast następujące medale:

• Arkadiusz Hryniszyn i Tomasz Turbak, złoty – siatkówka plażowa,
  • Robert Kaczmarski i Tomasz Wróblewski, brązowy – siatkówka plażowa,
  • Bogdan Gunia, 2 złote – badminton (w singlu i deblu),
  • Justyna Czech – Czarnecka, złoty – tenis stołowy (w deblu) oraz 2 srebrne (w singlu i mikście),
  • Beata Grzybowska – 2 brązowe – lekkoatletyka (bieg na 60m i sztafeta 4x100m),
  • Grzegorz Zarzycki, brązowy – bowling, brązowy – brydż sportowy.

Brązowy medal zdobyty przez Grzegorza Zarzyckiego w bowlingu zasługuje na szczególne wyróżnienie, gdyż w konkurencji tej udział brało ok. 150 zawodników.