Przejdź do treści

Uroczyste zakończenie roku szkolnego Ośrodków Kuratorskich okręgu tarnobrzeskiego

W dniu 29 czerwca 2023 r. w Ośrodku Jazdy Konnej Tanew w Ulanowie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego Ośrodków Kuratorskich okręgu tarnobrzeskiego. W uroczystości brali udział podopieczni ośrodków kuratorskich przy Sądach Rejonowych w Tarnobrzegu, Nisku i Mielcu, kadra ośrodków kuratorskich, a także zaproszeni goście.

Zdjęcie 1 - Ulanów
 

Podopieczni ośrodków kuratorskich zaprezentowali opracowane samodzielnie logo swoich Ośrodków oraz przygotowali wystawę prac wykonanych podczas zajęć w Ośrodkach, która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Chętni mieli możliwość skorzystania z przejażdżki bryczką i jazdy konnej. 

    Zdjęcie 4 - Ulanów  Zdjęcie   zdjęcie

Zdjęcie 7 - Ulanów  Zdjęcie

Biorący udział w spotkaniu przedstawiciele Komendy Policji w Tarnobrzegu i Komendy Miejskiej w Nisku przeprowadzili z wychowankami Ośrodków krótką pogadankę na temat bezpieczeństwa na drogach i zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Zaprezentowali też policyjne motory i kłady, a także tzw. alkogogle, które umożliwiają poznanie wpływu spożywanego alkoholu na koordynację ruchową i orientację w przestrzeni. W pokazach uczestniczył również pies policyjny o imieniu Fred, który jest nie tylko mistrzem tropienia śladów, ale także wielkim wielbicielem kiełbasy z grilla. Prezentacja alkogogli okazała się najatrakcyjniejszym punktem pokazu. 

W trakcie spotkania odbyły się także konkursy sprawnościowe i kalambury, w których brali udział zarówno podopieczni Ośrodków, jak i kadra kuratorów. Podopieczni za zachowanie fair play w trakcie konkursów otrzymali nagrody, które wraz z życzeniami bezpiecznych wakacji wręczyła im Pani Barbara Rzekęć - Prezes Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu.

Zdjęcie
 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego Ośrodków Kuratorskich w Ulanowie poprzedziło zorganizowane w Tarnobrzegu w dniu 23 czerwca 2023 r. spotkanie kadry Ośrodków Kuratorskich z Prezesem i Wiceprezesem Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu, Wizytatorem ds. Rodzinnych Sędzią Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu, Prezesami Sądów Rejonowych: w Tarnobrzegu, Nisku i Mielcu, p.o. Kuratora Okręgowego, a także Sędziami orzekającymi w Wydziałach Rodzinnych i Nieletnich Sądów Rejonowych w Tarnobrzegu, Mielcu i Nisku. Podczas spotkania p.o. Kuratora Okręgowego przedstawiła w krótkiej prezentacji działalność poszczególnych Ośrodków Kuratorskich, a następnie dokonano przeglądu pracy każdego z Ośrodków w roku szkolnym 2022/2023. 

Spotkanie było również okazją do podsumowania seminarium metodycznego pt. „Rola i znaczenie ośrodków kuratorskich w procesie resocjalizacji nieletnich”, które odbyło się w 23 i 24 marca 2023 r. w Słupsku. Seminarium stanowiło okazję do wymiany doświadczeń pomiędzy przedstawicielami sądów okręgu słupskiego oraz sądów okręgu tarnobrzeskiego w zakresie funkcjonowania działających przy tych sądach ośrodków kuratorskich. Uczestnicy seminarium odwiedzili Ośrodki Kuratorskie: nr 1 w Słupsku, nr 2 w Damnicy, nr 4 w Strzelinie i nr 5 w Główczycach. Wizyta w Ośrodku Kuratorskim w Damnicy połączona została ze zwiedzaniem XIX-wiecznego pałacu, w którym zlokalizowany jest Ośrodek.  

Zdjęcie
 
Zdjęcie - Słupsk
 
Zdjęcie

Ośrodek Kuratorski nr 1 w Słupsku    

Zdjęcie - Ośrodek Kuratorski nr 1 w Damnicy

Ośrodek Kuratorski nr 2 w Damnicy

Zdjęcie - XIX-wieczny pałac w Damnicy, obecnie siedziba Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Damnicy i Ośrodka Kuratorskiego nr 2 w Damnicy

 XIX-wieczny pałac w Damnicy, obecnie siedziba Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Damnicy i Ośrodka Kuratorskiego nr 2 w Damnicy 

Zdjęcie

Ośrodek Kuratorski nr 4 w Strzelinie

Zdjęcie

Ośrodek Kuratorski nr 5 w Główczycach

Podmiot udostępniający informację: Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu
Strona wygenerowana przez system (dynamicznie aktualizowana)
Dokument z dnia:
Wytworzył:
Marta Jarosz-Midura
Publikacja w dniu:
Opublikował: adminso
Zatwierdzony przez: b/d
Ilość wyswietleń dokumentu: 183