Akt oskarżenia w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym

              Prokurator Okręgowy w Tarnobrzegu w dniu 17 maja 2012 roku skierował do Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu akt oskarżenia w sprawie  zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym.

Aktem oskarżenia zostali objęci Wojciech B., Mariusz D., Tomasz K., Jacek P., Adrian P. i Mirosław R. którym zarzuca się, iż w Stalowej Woli, Tarnobrzegu, Racławicach, Krzątce, Baranowie Sandomierskim woj. podkarpackiego,  Staszowie woj, świętokrzyskiego, Gościeradowie woj.lubelskiego, Monachium (Niemcy) i Lwowie (Ukraina) brali udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym -  to jest w stosunku do poszczególnych oskarżonych czynów z art.258 § 1 – 3 kk.

Ponadto poszczególnym oskarżonym zarzuca się popełnienie rozbojów z użyciem broni palnej oraz rozbojów z art.280 § 1 kk w ramach zorganizowanej grupy przestępczej,a także dokonanie oszustw na szkodę pokrzywdzonych doprowadzając ich do rozporządzenia mieniem znacznej wartości.

Postępowanie przygotowawcze w tej sprawie było prowadzone od 2004 roku, dopiero jednak przesłuchanie w charakterze świadka Tomasza W. skazanego w Republice Federalnej Niemiec za dokonanie zabójstwa umożliwiło dokonanie szczegółowych ustaleń co do działalności przestępczej wyżej wymienionych oskarżonych.

Wszyscy oskarżeni w tej sprawie są tymczasowo aresztowani.

 

Podmiot udostępniający informację: Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu
Strona wygenerowana przez system (dynamicznie aktualizowana)
Dokument z dnia: 2012-05-18 15:26
Wytworzył:
Józef Dyl
Publikacja w dniu: 2012-05-18 16:23
Opublikował:
Józef Dyl
Opis zmiany: b/d
Ilość wyswietleń dokumentu: 3 529