SAMOOBSŁUGOWY TERMINAL PŁATNICZY DLA SĄDÓW

Oddział Finansowy informuje, że w budynku Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu zainstalowany został samoobsługowy terminal płatniczy, tzw. wpłatomat, który umożliwia zakup eZnaków za pomocą którego można m. in. opłacić wniosek o wydanie zaświadczenia z Krajowego Rejestru Karnego oraz dokonywanie płatności z tytułu dochodów budżetowych a także sum na zlecenie w postępowaniach sądowych tj. zaliczek na opinie biegłych, czynności kuratora, wpis do Rejestru Spadkowego i itp. na rzecz Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu w formie bezgotówkowej, za pośrednictwem kart płatniczych. Terminal zainstalowany został w korytarzu przy okienku kasowym. Urządzenie obsługuje karty Visa, MasterCard, Maestro. Wpłatomat wyposażony jest w czytnik zbliżeniowy oraz czytnik tradycyjny, do którego karta wsuwana jest tylko częściowo (nie ma możliwości zablokowania karty
w urządzeniu).

Natomiast wpłaty gotówkowe na rachunki sądu będzie można realizować w placówkach pocztowych na terenie całego kraju.

W celu sprawnego przepływu informacji oraz właściwego zakwalifikowania opłaty, na formularzu dowodu wpłaty należy wskazać sygnaturę akt sprawy lub wydział w przypadku, w którym sygnatura nie została nadana.

Zwroty dokonanych bezgotówkowych opłat sądowych będą realizowane z wykorzystaniem dotychczas funkcjonujących form płatności.

Informacje na temat rachunków bankowych zamieszczono na stronie internetowej www.tarnobrzeg.so.gov.pl  w zakładce konta bankowe.

Za pomocą wpłatomatu można dokonywać bezgotówkowo wpłat na rachunek:

I.  dochodów budżetowych Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu m.in. z tytułu:

  • opłata od pozwu,
  • opłata od wniosku;
  • opłata za kserokopię;
  • zażalenie, skarga;
  • grzywna, grzywna samoistna;
  • koszty postępowania.

II. sum na zlecenie w postępowaniach sądowych tj. zaliczek na opinie biegłych, czynności kuratora, wpis do Rejestru Spadkowego i itp.

Terminal umożliwia także założenie Karty ID klienta (w formie elektronicznej na podany numer telefonu lub w formie wydruku). Dzięki karcie dane klienta zaczytywane są do urządzenia automatycznie, bez konieczności ich każdorazowego wprowadzania.

wpłatomat

 wpłatomat wpłatomat 

wpłatomat

 

Podmiot udostępniający informację: Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu
Strona wygenerowana przez system (dynamicznie aktualizowana)
Dokument z dnia: 2021-03-18 10:34
Wytworzył:
Edyta Potańska
Publikacja w dniu: 2021-03-18 11:53
Opublikował:
Edyta Potańska
Opis zmiany: b/d
Ilość wyswietleń dokumentu: 285